Polowanie 22.12.2019

Dzień 22.12.2019 w wielu kołach i w naszym również to czas polowań wigilijnych, czas spędzony w gronie kolegów po strzelbie.
My wtedy polowaliśmy w obwodzie 115 tj. Siedleczka – Sietesz, była również możliwość polowania na Lipniku i Chodakówce ale byliśmy ograniczeni czasowo. Zaczęliśmy trochę inaczej jak zwykle, trochę więcej przejazdów ale było warto. Prowadzący polowanie Jacek Majewski i Adam Blok oraz pomocnicy Ryszard Kowal i Wiesław Żyga przeprowadzili dwa(nieco dłuższe) mioty w których pozyskaliśmy 4 dziki, 1 lisa i 1 bażanta-koguta. Grzesiek Kaszuba pozyskał 2 dziki – król polowania, Kuba Niemczak 1 dzik i bażant – vice król. Strzelał, celował, strzelał i nie trafiał kol. Piotrek Dzwierzyński – król pudlarzy. Liska pozyskał Bartek Ryznar. Wyróżnionym zostały wręczone stosowne medale oraz gratulacje. Polowanie wigilijne ma specyficzny charakter, szczególnie cieszy fakt, że swoją obecnością na tym polowaniu zaszczyciło nas prawie 40 polujących myśliwych, a Ci co nie mogli, dojechali na drugą część uroczystości. Po polowaniu mieliśmy tradycyjny opłatek i poczęstunek na którym swoją obecnością zaszczycił nas ksiądz kapelan naszego Koła Stanisław Śliwa oraz ksiądz Artur Dyrda. Po wspólnej modlitwie, życzeniach, mogliśmy razem pokolędować.  Całość opłatkowego wieczoru upiększała 5 osobowa orkiestra w wykonaniu, między innymi,  członka naszego koła Stanisława Skóry i Jakuba Skóry – stażysty.  Wielkie dzięki podkładaczom kol. Kubie i kol. Wojtkowi. Wszystkim zaangażowanym w organizację składamy serdeczne podziękowanie.
Wszystkim myśliwym, ich rodzinom i sympatykom łowiectwa Szczęśliwego Nowego Roku. DARZ BÓR!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wpisy członków. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz