Polowanie 15.12.2019

Koleżanki i Koledzy,
Wczoraj polowaliśmy w obwodzie 129 – WIDACZÓW. Prowadzących  polowanie Piotra Cichonia  i Łukasza  Bawora zaszczyciło swoją obecnością 23 myśliwych ( w tym trzech gości oraz nasze, niestety już byłe stażystki ale zawsze uśmiechnięte). Zbiórka tradycyjnie stacja PKP Zagórze, później przejazd pod nadajnik – Widaczów i polujemy.
W pierwszym miocie pozyskano 2 dziki, wataha liczyła pewnie ok 25- 30 szt, ale możliwości strzału były ograniczone, bezpieczeństwo myśliwych najważniejsze. Drugi miot bez rewelacji- cisza. W trzecim na linię i flankę wyszło sporo dzików, już może nie razem w licznej watasze ale z każdej strony miotu można było widać ich obecność, w sumie w trzecim miocie pozyskano 2 dziki i 1 lisa.
Król polowania – Bogdan Kasperski – 2 dziki, W-ce Króle  Stanisław Bukowy 1 dzik i stały bywalec zbiorówek Jan Zygmunt 1 szt, liska pozyskał kol. Ryszard Kowal – wszystkim serdecznie gratulujemy. Polowanie przebiegało do późnych godzin wieczornych, pogoda trochę wietrzna, ale można było znieść, najbardziej jednak uciążliwe było mokre podłoże a przede wszystkim problemy z podjazdem po pozyskane dziki. Dzięki zaangażowaniu zaprzyjaźnionego rolnika i sympatyka myśliwych, kol. Adama i jego traktora sytuacja została opanowana. Dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy na niedzielę – POLOWANIE WIGILIJNE. Rano polujemy, po zakończeniu opłatek i wspólne kolędowanie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Wpisy członków. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz